19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
KARS (AA) - Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Erdem, mesajında, tarihteki...

KARS (AA) - Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erdem, mesajında, tarihteki önemli mihenk taşlarından olan 19 Mayıs'ın, ulusun yeniden diriliş ve şahlanışının önemli bir simgesi olduğunu belirtti.

Bu kutlu günün, her türlü olumsuzluk ve zorluğun pençesinde bir milletin,, umutsuzluğunu kırarak benliğini kazanma yolunda sürdürdüğü şanlı ve ilkeli mücadelenin fitilinin ateşleyen bir gün olduğunu aktaran Erdem, mesajında şunları kaydetti:

"Bu günde, ulusumuzun bağımsızlık ümitleri, artık yenilmez bir inanca dönüşmüştür. Bu bayramın gençlere armağan edilmesinin, şüphesiz bir anlamı vardır. Gençlik, milletlerin geleceğine güvenle bakabileceği, ülkelerin geleceğinin teslim edildiği önemli bir değerdir. Bir millet, gençlerini layıkıyla yetiştirebildiği ölçüde, müreffehtir, güçlüdür. Çünkü gençlik, bir ülkenin vizyonudur. Bu anlamda gençlere yapılan yatırım da ülkemizin geleceğine yapılan en önemli yatırımdır. Atatürk, 'Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz' diyerek, gençliğe duyduğu güveni açıkça ifade etmiştir."