23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında makamını 4. sınıf öğrencisi Burak...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında makamını 4. sınıf öğrencisi Burak Gözütok'a devretti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Dursun, 29 Eylül İlkokulu Müdürü Ahmet Ayhan Karakoç, sınıf öğretmeni Hilal Kandemir ile 4. sınıf öğrencisi Burak Gözütok, Kaymakam Muhammed Gürbüz'ü ziyaret etti.

Kaymakam koltuğuna oturan öğrenci Gözütok, "Öncelikle bizim ve bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bize bu bayramı armağan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk 'ü saygıyla, özlemle anıyoruz" dedi.

Gözütok, gazetecilere yaptığı açıklamada ise kent merkezi ve köylerde daha çok oyun parkı ve sportif faaliyetlerin yapılacağı yerler olması gerektiğini belirterek, "İlçemiz tarihiyle, doğasıyla çok güzel bir yer. Bu bölgede yaşayan çocukların daha iyi koşullarda oyun oynamalarını, daha çok imkana sahip olmalarını, özellikle köylerde yaşayan çocukların ihtiyaçlarının kısa sürede karşılanmasını talep ediyorum" diye konuştu.

Gözütok, daha sonra Kaymakam Gürbüz ve beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.