23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Özcan, 23...

KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özcan, 23 Nisan'ın, ulusal egemenliğin ve var olma mücadelesinin ilk adımı olan Türkiye  Büyük Millet Meclisi'nin kuruluş günü, aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma niteliğiyle gurur ve sevinç kaynağı olduğunu belirtti.

Özcan, şunları kaydetti:

''Hiç şüphesiz, dün olduğu gibi bugün de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, aynı şuurla hareket ederek bu kutsal emaneti geleceğe taşıyacaklardır. Böylesine önemli bir anlam taşıyan bu günü kutlamanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz. Bu vesileyle, öncelikle geleceğin gençleri olacak çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını içten duygularımla kutlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 95. yıl dönümünde bu anlamlı günün yaşanmasına vesile olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şahsında tüm şehitlerimize, şahsım ve üniversitemiz adına rahmet dilerim."