23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
KARS (AA) - Vali Günay Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Özdemir, mesajında, 23 Nisan'da, millet...

KARS (AA) - Vali Günay Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özdemir, mesajında, 23 Nisan'da, millet iradesinin tecelli ettiği, demokrasinin çatısı yüce meclisin 95. kuruluş yıl dönümünü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlandığını belirtti.

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesine dayanarak milletin kendi iradesinde, kendi azim ve kararlılığıyla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen halkından aldığı güçle istiklal mücadelesini başarıyla sonuçlandırdığına dikkati çeken Özdemir, mesajında şunları kaydetti:

"Ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiş, aynı zamanda demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin de temelini oluşturmuştur. TBMM, kurulduğu günden itibaren aziz vatanımızın istiklali ve bekası için önemli ve hayati görevleri yerine getirmiş, bundan sonra da getirmeye devam edecektir. Her yıl dünya çocukları ile kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, çocuklara armağan edilmiş tek evrensel bayram olma özelliğini taşımaktadır. Bu durum, milletimizin ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün ülkemizin geleceği olan siz çocuklarımıza sarsılmaz güveninin ifadesidir. Bu bayram vesilesiyle, dünya çocukları arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağları güçlenmektedir."