"3. Sarıkamış Off-Road Oyunları"

"3. Sarıkamış Off-Road Oyunları"
"3. Sarıkamış Off-Road Oyunları"
- Kars'ın Sarıkamış ilçesinde gece kar üzerinde yapılacak off-road yarışları, İran ve Türkiye'nin farklı illerinden 150 katılımcıyla gerçekleştirilecek - Eksi 36 Off-Road Kulübü yetkilisi Doç. Dr. Uzlu: "İlklerin yaşanacağı bir gece yarışı olacak"

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde gece kar üzerinde yapılacak off-road yarışları, Sarıkamış ilçesinde 150 katılımcıyla yapılacak.

Eksi 36 Off-Road Kulübü öncülüğünde bugün başlayacak 3. Sarıkamış Off-Road Oyunları kapsamında ilçeye gelen off-road kulüplerinin temsilcileri, ilçe girişindeki şehitlik anıtını ziyaret etti.

Burada şehitler için dua eden yarışmacılar, fotoğraf çektirdi.

Eksi 36 Off-Road Kulübü yetkilisi Doç. Dr. Erdoğan Uzlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışmaların bugün başlayacağını belirterek, katılımcı ekiplerle şehitliği ziyaret ettiklerini söyledi.

Startın 17.00'de verileceğini ifade eden Uzlu, "İlklerin yaşanacağı bir gece yarışı olacak. Kazasız, belasız ve bol keyifli bir yarış olmasını diliyorum" dedi.

Uzlu, yarışmaya İran'dan da üç aracın katıldığını belirterek, Türkiye genelinden 14 kulübün katıldığını ve aralarında  İstanbul , Kahramanmaraş, Erzurum, Iğdır ve Karadeniz hattındaki illerden kulüplerin yer aldığını ifade etti.

Toplam 150 katılımcının olduğunu anlatan Uzlu, "Keyifli bir organizasyon, kentimiz ve ilçemiz için iyi bir tanıtım olacak. Türkiye'de daha önce gece yarışı İstanbul Off-Road Kulübü tarafından yapıldı ama arkası gelmedi. Uzun yıllar sonra Türkiye'de yapılan ilk gece yarışı ama karda yapılan ilk gece yarışı" diye konuştu.

 Uzlu, Eksi 36 Kulübü olarak ilkleri gerçekleştirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.