8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Özdemir, mesajında, bugünün kadın haklarının...

KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özdemir, mesajında, bugünün kadın haklarının hatırlanması, sorunlarının çözümlenmesi ve kadınların sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi açısından oldukça önemli olduğunu belirtti.

Kadınların tarih boyunca hep hayatın merkezinde olduğuna dikkati çeken Özdemir, "Toplumun temel taşı ve aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlar, özellikle annelik sıfatıyla fedakarlığın ve özverinin sembolüdürler. Onların bu fedakarlıkları, toplumumuzun iyi yetişmiş, erdemli, vatanını, bayrağını ve milletini seven bireylerden oluşması açısından oldukça önemlidir" ifadesini kullandı.

Vali Özdemir, şunları kaydetti:

"Kurtuluş Savaşı'nda vatanımızın bağımsızlığı için cepheden cepheye koşan ve cumhuriyetimizin kurulmasında önemli bir misyon yüklenen Türk kadını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün önderliğinde hazırlanan birçok inkılap ile medeni ve siyasi haklarına birçok dünya ülkesinden önce kavuşmuş, birçok ülkede kadın haklarının sözü bile edilmezken yüce bir değer olarak Türk milleti tarafından kabul edilmiştir. Yasal olarak kadınlarımız önemli haklara sahip olmalarına rağmen, dünyanın en gelişmiş ülkelerinde de görüldüğü üzere kadınlarımızın çeşitli alanlarda sorunlar yaşandığı açıktır."