8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
KARS(AA) - Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Yıldız, mesajında, cumhuriyetin...

KARS(AA) - Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yıldız, mesajında, cumhuriyetin kuruluşu ve Atatürk 'ün önderliğinde Türk kadınının çağdaş dünya kadınlarının sahip olduğu tüm kazanımları elde ettiğini ve modern Türkiye 'nin kurulması yönünde önemli bir misyon üstlendiğini belirtti.

Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişmenin, kadına ayırdığı yer ve ona duyduğu saygıyla ölçüldüğünü ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Türk kadını, sadece Cumhuriyetle değil, binlerce yıllık örf, adet ve kültürel birlikteliğin vermiş olduğu kazanımlarla tarihteki hak ettiği yeri almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri, misyonu yaşatma görevini ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş; modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Hayatın her anında varlıkları ile büyük onur ve gurur duyduğumuz, büyüten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren, sevginin simgesi kadınlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyorum."