AK Parti Kars Milletvekili Uçum:

AK Parti Kars Milletvekili Uçum:
AK Parti Kars Milletvekili Uçum:
- "Kars'ı layık olduğu yere ulaştırmak için sorumluluk yüklenme zamanıdır"

KARS (AA) - AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, Kars'ı layık olduğu lede ulaştırmak için herkesin sorumluluk alması gerektiğini söyledi. 

Uçum, gazetecilere yaptığı açıklamada, il dışında yaşayan Karslılar için "Karsla Dayanışma Grupları" oluşturulmasını gerektiğini belirtti. 

Oluşturulacak grupların her anlamda Kars'ın kalkınmasına katkı sağlayacağını anlatan Uçum, bu kapsamda politik, iktisadi ve kültürel gruplar kurulabileceğini ifade etti.

Her ana grubun altında özel çalışma grupları oluşturulabileceğini anlatan Uçun, şöyle konuştu:

"Turizm, spor , tarih, bölge grupları belirleyebilirsiniz. Devlet pratiğinde Kars'ı koruma ve geliştirme grupları kurabilirsiniz. Hepimizin doğduğumuz topraklara, içinde doğduğumuz topraklara, içinde doğduğumuz kültüre borcumuz var. Kars, dışarıda yaşayan evlatlarının desteği olmadan ihya olmayacak, sorunlarını tam çözemeyecek, hiçbir zaman iç enerjisiyle makus tarihini yenemeyecek. Kars'ı layık olduğu yere ulaştırmak için sorumluluk yüklenme zamanıdır. Bu çağrıya kulak verin. Nerede olursanız olun Kars'a bir iyilik yapın çünkü Kars, bizi var eden, bize anlam katan, bizi farklı kılan kaynağımızdır. Kars'a bir dirhem iyilik yapacak olanın, başımın üstünde yeri vardır."