AK Parti'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'ne doğru

AK Parti'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'ne doğru
AK Parti'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'ne doğru
KARSA (AA) - AK Parti Kars İl Başkan Vekili Adem Çalkın, 12 Eylül'de yapılacak ''AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'' nedeniyle açıklama yaptı.Çalkın,...

KARSA (AA) - AK Parti Kars İl Başkan Vekili Adem Çalkın, 12 Eylül'de yapılacak ''AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'' nedeniyle açıklama yaptı.

Çalkın, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, milletin istiklal ve istikbali için vereceği tarihi bir kararın arifesinde olduklarını söyledi.

Yaklaşık 14 yıldır büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadele verdiklerini dile getiren Çalkın, şöyle konuştu:

"Bu sürede kritik yıllar, günler ve saatler oldu. Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyu, tecrübe, birikim, sağlam prensipler ve milletimizin desteğiyle aşıldı. Kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan 'ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Parti'yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar, zaman içinde birer birer çöktü. AK Parti, 3 Kasım 2002'den itibaren her bir seçim ve her bir referandumda milletle sözleşmesini tazelemiştir. AK Parti'nin Türkiye 'yi getirdiği gelişmişlik çizgisi, bir siyasi partinin sandıktan çıkan iradenin ortaya koyduğu başarı hikayesinin, bir milleti ve ülkeyi nasıl dönüştürebileceğinin ispatı olmuştur.''

Çalkın, kongrede partinin daha da güçleneceğini ve 1 Kasım'da yapılacak olan seçimlerde de tek başına iktidara geleceklerini sözlerine ekledi.