Allahuekber Dağları'na "ay yıldızlı" tak

Allahuekber Dağları'na "ay yıldızlı" tak
Allahuekber Dağları'na "ay yıldızlı" tak
KARS (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Allahuekber Dağları milli parklar alanına...

KARS (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Allahuekber Dağları milli parklar alanına "ay yıldızlı" tak yapımına başlandı.

Orman ve Su İşleri Kars İl Müdürü Murat Doğanay, yaptığı açıklamada, Bakanlık ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü olarak Sarıkamış Şehitleri anısına birçok çalışma yapıldığını söyledi.

Bakanlığın ilçe merkezi ve Allahuekber Dağları'nda geniş çaplı çalışma sürdürdüğünü ifade eden Doğanay, şöyle konuştu:

"Bakanlığımız ilçe merkezinde, Sarıkamış Harekatı Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi inşaatını başlattı. Diğer yandan Sarıkamış Kızılçubuk mevkisinde 3 'ay yıldızlı' tak yapılıyor. İlk olarak milli parklar girişi ve tören alanı yolu üzerinde yapımına başlanan tak, 20 metre genişliğinde 8 metre yüksekliğinde olacak. İçinde güvenlik odası ve wc bulunacak. Dış cephesi kompozit malzeme ile kaplanacak. Diğer ikisi toplanma alanı ve yürüyüş parkurunun 5. kilometresinde zirveye yapılacak. Çalışmaları takip ediyoruz. İnşallah bu sene çalışmalar tamamlanacak."