Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yılı

Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yılı
Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yılı
KARS (AA) - MHP Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak, Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Koçak, mesajında,...

KARS (AA) - MHP Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak, Alparslan Türkeş'in vefatının 18. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Koçak, mesajında, ömrünü Türk dünyasının birlik, beraberliği için verdiği mücadeleyle geçiren merhum Alparslan Türkeş'i vefatının 18. yıl dönümünde özlemle, saygıyla andıklarını belirtti.

Türkeş'in,  Türkiye 'nin yetiştirdiği en önemli siyaset ve devlet adamlarından birisi olduğunu vurgulayan Koçak, "Başbuğ Alparslan Türkeş, Türkiye'nin bütünlüğü tehlikedeyken, ağır buhranlara boğuştuğu ve kendi değerleri içinden bir umut aradığı dönemde ortaya çıkarak, muhteşem eserlere damgasını vurmuş gerçek bir dava adamıdır. Vatan ve millet sevgisini yüreğinde barındıran ve önemli bir kişiliğe sahip olan merhum liderimiz Alparslan Türkeş'in yetiştirdiği kadrolar ondan aldıkları ilham, güç ve iradeyle dün olduğu gibi bugün de ülkesi ve milleti için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır."

Koçak, "Bu vesileyle Başbuğ'umuz merhum Alparslan Türkeş'i vefatının 18. yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz" ifadesini kullandı.