Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
KARS (AA) - Eğitim-İş Sendikası Kars Şube Başkanı Ersin Özbey, Ankara Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenecek miting öncesi tren garında meydana gelen...

KARS (AA) - Eğitim - İş Sendikası Kars Şube Başkanı Ersin Özbey, Ankara Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenecek miting öncesi tren garında meydana gelen bombalı terör saldırısını kınadı.

Özbey, yaptığı yazılı açıklamada, terörün nereden gelirse gelsin bir insanlık suçu olduğunu belirtti. 

Türkiye 'nin son dönemde yoğun şiddet olaylarına maruz kaldığını ve seçim öncesi ülkenin kaosa sürüklenmek istendiğini ifade eden Özbey, şunları kaydetti: 

"Tam da 1 Kasım seçimi öncesi gerçekleştirilen bu saldırı akıllara 7 Haziran seçimlerinden hemen önce Diyarbakır'da ve 20 Temmuz'da Suruç'ta yaşanan bombalı saldırıları getirmiştir. Bir kez daha ülkede şiddet ve kaos ortamı yaratılmaya çalışılmaktadır. Tüm tarafların, yaratılmak istenen kaos ortamına karşı sağduyulu davranması gerekmektedir. Yaşananlar ülkemizde demokrasiye ve hukuka olan ihtiyacı bir kez daha ortaya koymuştur. Unutulmamalıdır ki, terörden ve kaostan beslenenler elbet bir gün hesap verecektir. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz." 

-"Milletin sağduyusuyla amacına ulaşamayacak"

Eğitim-Bir-Sen Kars Şube Başkanı Kaan Ilgar da yaptığı yazılı açıklamayla Ankara Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenecek miting öncesi tren garı önünde meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Ilgar, yapılan alçak saldırının, milletin basireti ve sağduyusu sayesinde amacına ulaşamayacağını, birlik ve beraberliği yıkmaya yetmeyeceğini dile getirerek, "Eğitim-Bir-Sen olarak, milletimize ve birliğimize yönelen canice saldırıları bir kez daha kınıyor, geleceğini kan üzerine kurmuş terör örgütlerini lanetliyor, saldırının faillerinin, azmettiricilerinin bir an önce tespit edilerek, haklarında gerekenin yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.