Ardahan-Kars karayolundaki trafik kazası

Ardahan-Kars karayolundaki trafik kazası
Ardahan-Kars karayolundaki trafik kazası
- Kars Valisi Özdemir: "Kars Susuz bölgesinde çok elim bir kaza meydana geldi, ölüler ve yaralılar var. Öğrenci servisimiz de kazaya karışmış ama şu anda öğrencilerimizin sağlık durumu iyi"

KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, Susuz ilçesinde iki otomobil ve bir minibüsün karıştığı kazaya ilişkin " Öğrenci servisimiz de kazaya karışmış ama şu anda öğrencilerimizin sağlık durumu iyi" dedi.

Sürücülerin kimliklerinin henüz belirlenemediği kazada, 25 FL 520 plakalı otomobilin, Ardahan -Kars karayolunun Susuz ilçesi Kırkpınar mevkisinde 75 AC 980 plakalı otomobille çarpışması ve bu sırada yoldan geçen 36 M 1153 plakalı yolcu minibüsünün şarampole devrilmesi sonucu yaralananlardan bazıları, Kars'taki hastanelerde tedavi altına alındı.

Harakani Devlet Hastanesindeki yaralıları ziyaret eden Vali Günay Özdemir, Kars Kafkas Üniversitesi Eğitim Uygulama Araştırma Hastanesine de geçerek, yetkililerden buradaki yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kars-Ardahan karayolu Susuz ilçesinde çok elim bir kaza meydana geldiğini, ölü ve yaralıların olduğunu söyledi.

Kazada ölen vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Özdemir, "Ailelerine baş sağlığı, sabırlar, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum" dedi.

 Yaralıların durumlarının iyi olduğunu bildiren Özdemir, "Biri ameliyata alındı. Onun dışındakilerde sıkıntılı durum yok. Öğrenci servisimiz de kazaya karışmış ama şu anda öğrencilerimizin durumu iyi. Öğrencilerimizde herhangi bir problem yok" diye konuştu.

Vali Özdemir, kazada ölen ve yaralananların sayısına ilişkin ellerinde net rakam olmadığını belirtti.

Ardahan-Kars karayolu Kırkpınar mevkisinde iki otomobil ve bir minibüsün karıştığı kazada ilk belirlemelere göre 6 kişi ölmüş, 14 kişi yaralanmıştı.