Arpaçay'da başarılı öğrenciler geziyle ödüllendirildi

Arpaçay'da başarılı öğrenciler geziyle ödüllendirildi
Arpaçay'da başarılı öğrenciler geziyle ödüllendirildi
KARS (AA) - Arpaçay Kaymakamlığı, Arpaçay Belediyesi ve Manisa'nın Köprübaşı Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği, Öğrenci Değişim Projesi kapsamında...

KARS (AA) - Arpaçay Kaymakamlığı, Arpaçay Belediyesi ve Manisa'nın Köprübaşı Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği, Öğrenci Değişim Projesi kapsamında TEOG sınavında başarılı olan 13 öğrenci Manisa'ya gönderildi.

İlçe merkezi ile köylerdeki her ortaokulda birinci olan öğrencilerin ödüllendirilmek amacıyla gönderildiği 6 günlük gezide, Köprübaşı Belediyesi ekiplerinin karşıladığı Arpaçaylı öğrencileri, gezi boyunca Manisalı öğrenciler evlerinde misafir etti.

Programda sergiler, açık alanlar, müze, hayvanat bahçesi gibi yerler gezildi. Köprübaşı Çilek Festivaline katılan Arpaçay kafilesi ilk kez çilek hasadına katılarak tarlalardan elleriyle çilek topladı.

Kaymakam Faruk Erdem, gençleri sınavlarda teşvik etmek amacıyla çeşitli ödüller verdiklerini belirterek, bu kez de TEOG sınavında başarılı olan öğrencileri geziyle ödüllendirdiklerini söyledi.

Manisa gezisi boyunca her anlamda kendilerine yardımcı olan Köprübaşı Kaymakamı Abdülkadir Çelik, Belediye Başkanı Zafer Mergen'e Arpaçaylılar adına teşekkür eden Erdem,  Türkiye 'nin en doğusundan en batısına uzanan bu gezi ile mesafeleri yok ettiklerini sözlerine ekledi.