Arpaçay'da başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Arpaçay'da başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Arpaçay'da başarılı öğrenciler ödüllendirildi
KARS (AA) - Arpaçay ilçesinde, Fen Lisesi'ni kazanmaları halinde bilgisayar sözü verilen 5 öğrenciye, Kaymakam Faruk Erdem tarafından dizüstü...

KARS (AA) - Arpaçay ilçesinde, Fen Lisesi'ni kazanmaları halinde bilgisayar sözü verilen 5 öğrenciye, Kaymakam Faruk Erdem tarafından dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Fen Lisesi'ni kazanan 3 Kasım Yatılı Bölge Okulu (YBO) öğrencileri Bahar Eda Ateş, Serap Tazegül, Elif Akbaba, Tomarlı Şehit Ayhan Kızılkaya Ortaokulu öğrencisi Sevgi Aydın ve Değirmenköprü İsmet Kaya Ortaokulu öğrencisi Gül Sümeyye Yılmaz'a, 2012 yılında sözü verilen dizüstü bilgisayarlar, ilçe Milli Eğitim Müdürü Metin Avcı'nın da katılımıyla Erdem'in makamında teslim edildi.

Erdem, daha önce ilçe genelinde gösterdikleri başarılardan dolayı kendilerine bilgisayar sözü verilen öğrencilere, gecikmeli de olsa ödüllerinin verildiğini söyledi.

Erdem, kendisinden önce görev yapan Kaymakam Can Aksoy'un görev süresi yetmediği için bilgisayarları teslim edemediğini belirterek, ''Neticede verilen sözü, devlet adına yerine getirmiş olduk. Çünkü verdiğimiz sözleri yada yaptığımız işleri şahsen yapmıyoruz. Makamımız adına hareket ediyoruz. Bugün söz verildiği şekliyle başarılı öğrencilere bilgisayarlarını teslim ettik'' diye konuştu.

Erdem, bu yıl TEOG'da başarılı olacak öğrencileri de Ege gezisi ile ödüllendireceklerini ve başarının her zaman karşılığını bulacağını ifade etti.