Arpaçay'da evde bakım hizmeti

Arpaçay'da evde bakım hizmeti
Arpaçay'da evde bakım hizmeti
KARS (AA) - Arpaçay ilçesinde evde bakım hizmeti kapsamında, yatağa bağımlı hastaların aileleri ile yaşadıkları ev ortamında tedavilerinin takibi...

KARS (AA) - Arpaçay ilçesinde evde bakım hizmeti kapsamında, yatağa bağımlı hastaların aileleri ile yaşadıkları ev ortamında tedavilerinin takibi Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yapılıyor.

Randevu sistemine dayalı olarak yürütülen evde bakım hizmetleri, hastaların tercih ve durumuna göre günlük, haftalık veya aylık dilimler halinde, önceden hazırlanan programa göre yapılıyor.

İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sinem Aslan, Sağlık Memuru Celal Demirpınar ve Ebe Nurhan Kahriman tarafından verilen sağlık hizmetinde, hastaların ihtiyaç duyduğu ağız ve diş sağlığı hizmetleri ve hastaya ev ortamında uygulanabilecek tıbbi müdahalelerin yapıldığını kaydetti.

Sağlık hizmetleri ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Faruk Erdem, son yıllarda ülkede gerçekleştirilen sağlık hizmetlerinin en önemlilerinden birinin evde bakım hizmeti olduğunu söyledi.

Erdem, vatandaşların sağlık ihtiyaçlarının evlerine kadar götürülmesinin çok önemli ve devrim niteliğinde bir gelişme olduğunu dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  Devrim

  ,

  açıklama

  ,

  Aslan