Arpaçay'da içme suyu çalışmaları

Arpaçay'da içme suyu çalışmaları
Arpaçay'da içme suyu çalışmaları
KARS (AA) - Arpaçay ilçesine bağlı Bacıoğlu köyünde yaşanan içme suyu sıkıntısı çözüme kavuşturulacak.Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme...

KARS (AA) - Arpaçay ilçesine bağlı Bacıoğlu köyünde yaşanan içme suyu sıkıntısı çözüme kavuşturulacak.

Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Ermenistan sınırındaki Balcıoğlu köyünde projesi kışın yapılarak ihale edilen ve yaz başında yapımına başlanan su işinde isale hattı, şebeke hattı, kaptaj, depo, tahliye hattı, drenaj ve dere geçidi çalışmalarının büyük bir bölümü bitirildi.

Projenin tamamının temmuz ayına kadar bitirilerek, köydeki vatandaşlara içme suyu verilmesi hedefleniyor.

Çalışmaları inceleyen Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Kanlı Yayla mevkisinden getirilecek suyla köyün tamamının kesintisiz içme suyuna kavuşacağını belirtti.

Bacıoğlu'nun su sıkıntısının bitirilmesiyle Arpaçay'da su sıkıntısı yaşayan Melik ve Taşlıağıl köylerinin kaldığına dikkati çeken Erdem, "Bu yıl birçok noktada yoğun bir çalışma içindeyiz. Kaynak bulamama sorunundan dolayı Bacıoğlu, Melik ve Taşlıağıl köylerinde su sıkıntısı yaşıyorduk. Bu yıl Bacıoğlu'nun kaynak sıkıntısını çözdük ve çok yakında suyu musluklardan akıtacağız. Diğer iki köyün de kaynak problemini çözdüğümüz an hemen projelendireceğiz" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Ermenistan

  ,

  tahliye

  ,

  kaynak

  ,

  ihale

  ,

  hizmet