Arpaçay'da seçim güvenliği toplantısı

Arpaçay'da seçim güvenliği toplantısı
Arpaçay'da seçim güvenliği toplantısı
KARS (AA) - Arpaçay'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı.Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Faruk Erdem, İlçe...

KARS (AA) - Arpaçay'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Faruk Erdem, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Çelik, İlçe Emniyet Amiri Erkan Sönmez, İl Genel Meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Erdem, seçimlerin milletin iradesini özgürce sandığa yansıttığı en önemli araç olduğunu ve bu anlamda gerek seçim öncesi gerekse seçim sonrası için her türlü güvenlik tedbirlerinin planlandığını söyledi.

Vatandaşların iradesinin özgür bir şekilde, hiçbir baskı ve etki altında kalmadan sandığa tam yansımasını sağlamak için gereken her şeyi yapacaklarını belirten Erdem, bu konunun kendileri açısından çok hassas olduğunu, bu amaçla da Arpaçay'ın seçimi huzurlu geçirmesi için güvenlik birimlerinin çalışacağını ifade etti.

Toplantıda İlçe Emniyet Amiri Sönmez ve İlçe Jandarma Komutanı Çelik, seçim yasakları, uyulması gereken kurallar, miting alanları konularında katılımcılara sunum yaptı.