Arpaçay'da SODES Projesi tamamlandı

Arpaçay'da SODES Projesi tamamlandı
Arpaçay'da SODES Projesi tamamlandı
KARS (AA) - Arpaçay ilçesinde 2014 yılında başlatılan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen SODES Projesi Nisan 2015 itibariyle...

KARS (AA) - Arpaçay ilçesinde 2014 yılında başlatılan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen SODES Projesi Nisan 2015 itibariyle tamamlandı.

Proje kapsamında Arpaçay'a bağlı Kıraç, Kümbet, Güvercin, Taşlıağıl ve Mescitli Köylerinde bulunan köy okulları ve ilçe merkezinde bulunan Anadolu Lisesi, Arpaçay Yatılı Bölge Ortaokulu bahçelerine 3 bin metrekare kilit parke taşı döşendi.

Proje kapsamında Taşlıağıl, Taşdere, Kümbet, Karaurgan, Arslanoğlu, Kıraç, Akçalar ve Gediksatılmış köylerindeki okul bahçelerine de çocuklar için oyun parkları kuruldu.

Proje kapsamında yapılan fiziki iyileştirmelerin yanı sıra okullardaki öğrencilere sportif aktivitelerinde destek olmak amacıyla futbol formaları, eşofman takımları, satranç takımları, voleybol, basketbol, futbol, badminton topları, spor ayakkabıları, masa tenisi masaları, raket gibi spor malzemesi desteği de sağlandı.

Sporcu gençler yetiştirmek amacıyla öğrencilere yönelik Arpaçay Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile beden eğitimi öğretmenleri, voleybol, basketbol ve satranç kursları verdi.

Kaymakam Faruk Erdem, projenin tek boyutlu olmayıp birçok alanda uygulandığını ve çalışmalarla okullara az da olsa katkı sağladıklarını söyledi.

Erdem, dağıtılan sportif malzemelerle geleceğin sporcuları için imkanlar oluşturulmaya çalışıldığını ve gelecek yıl için de eğitim-öğretimin kalitesini artırmak amaçlı SODES projeleri hazırladıklarını belirtti.