Arpaçay'da Toplum Destekli Kolluk çalışmaları

Arpaçay'da Toplum Destekli Kolluk çalışmaları
Arpaçay'da Toplum Destekli Kolluk çalışmaları
KARS (AA) - Arpaçay Kaymakamlığı'nın "Toplum Destekli Kolluk" çalışmaları kapsamında gönüllü köy korucularına yemek verildi.Koçköy Jandarma...

KARS (AA) - Arpaçay Kaymakamlığı'nın " Toplum Destekli Kolluk" çalışmaları kapsamında gönüllü köy korucularına yemek verildi.

Koçköy Jandarma Komutanlığında düzenlenen yemeğe, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Çelik ve gönüllü köy korucuları katıldı.

Korucuların sorun ve taleplerin dinleyen İlçe Jandarma Komutanı Çelik, köylerde başta hayvan hırsızlığı olmak üzere meydana gelebilecek pek çok olayda, korucuların da desteği ile daha ektin bir araziye hakimiyetin mümkün olacağını ve bu sayede vatandaşların en büyük geçim kaynağı olan hayvancılığı daha huzurlu ve güvenli şekilde yapabileceklerini söyledi.

Korucuların devletin milli birliği ve bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla güvenlik güçleriyle omuz omuza, gece gündüz demeden mücadele veren kahramanlar olduğuna dikkati çeken Çelik, gönüllü korucularla birlikte aynı ortamda olmaktan ve mücadele vermekten son derece memnun olduğunu ifade etti.

 


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Köy

  ,

  Gece

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  derece

  ,

  emrah