Atletizm seçmelerinde baygınlık geçirdiler

Atletizm seçmelerinde baygınlık geçirdiler
Atletizm seçmelerinde baygınlık geçirdiler
- Kars'ta yapılan atletizm il seçmelerinde baygınlık geçiren öğrencilere sağlık ekipleri ve öğretmenleri müdahalede bulundu

KARS (AA) - Kars'ta düzenlenen atletizm il seçmelerine katılan bazı öğrenciler baygınlık geçirdi.

Atletizm İl Temsilciliği tarafından Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Prof. Dr. Abamüslüm Güven Stadı'nda il seçmeleri yapıldı. Minik kızlar, minik erkekler, yıldız kızlar ve yıldız erkekler kategorilerinde 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen seçmelerde, öğrenciler derece alabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Seçmelerin yapıldığı bin 500 ve 2 bin metrelik parkuru tamamlamakta güçlük çeken bazı öğrenciler yarış esnasında, bazıları ise bitiş çizgisine geldiklerinde baygınlık geçirdi.

Öğrencilere ilk müdahaleyi sağlık görevlileri ile öğretmenler yaptı.

İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Gürsel Polat, yaptığı açıklamada, yarışların amacının atletizmi geliştirmek olduğunu belirterek, dereceye giren öğrencilerin Kars'ı il dışında grup ve Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkı elde edeceğini söyledi.

Atletizm İl Temsilcisi Bahattin İnce de dereceye giren sporcuların 20 Nisan'da Van 'da yapılacak yarı final müsabakalarına katılacağını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Final

  ,

  derece