"Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Paneli"

"Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Paneli"
"Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Paneli"
KARS (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) AB Bilgi Merkezi, Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) AB Bilgi Merkezi ve Kafkas Üniversitesi...

KARS (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) AB Bilgi Merkezi, Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) AB Bilgi Merkezi ve Kafkas Üniversitesi (KAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğinde "Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" paneli düzenlendi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonundaki programa, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çitil, KAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haydar Efe, KTSO Genel Sekreteri Aliekber Turan, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.

Panel, KAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haydar Efe'nin Türkiye AB ilişkileri üzerine yaptığı "Uzun İnce Bir Yol" adlı sunumuyla başladı.

Panelde Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa Birliği Çalışmaları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Canan Balkır "Türkiye AB İlişkilerinde Gümrük Birliği", İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas "Türkiye AB ilişkilerinde Yaşanan Güncel Sorunlar", İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Sekreter Yardımcısı Melih Özsöz "Türk Vatandaşlarının Vize Sorunu ve Geri Kabul Anlaşması Sonrası Durum" konulu sunum yaptı.