Başkan Karaçanta hayvan pazarı inşaatını inceledi

Başkan Karaçanta hayvan pazarı inşaatını inceledi
Başkan Karaçanta hayvan pazarı inşaatını inceledi
KARS (AA) - Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, yapımı devam eden hayvan pazarı inşaatını inceledi.Belediyesi tarafından Karadağ Mahallesi'nde yapımı...

KARS (AA) - Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, yapımı devam eden hayvan pazarı inşaatını inceledi.

Belediyesi tarafından Karadağ Mahallesi'nde yapımı devam eden yeni hayvan pazarının hizmete açılmasıyla artık büyük ve küçükbaş hayvanlar , güdülmek suretiyle şehir içerisinden geçirilerek hayvan pazarına getirilemeyecek.

Karaçanta, yaptığı açıklamada, mevcut hayvan pazarının son derece kötü ve ilkel şartlarda olduğunu belirterek, bu pazarın geçimini hayvancılıkla sağlayan Kars halkına yakışmadığını söyledi.

Yeni hayvan pazarının, son derece modern ve çağa yakışır bir hayvan pazarı modeli olarak hizmete gireceğini belirten Karaçanta, böylece köylerden getirilen hayvanların hayvan pazarına ilkel bir şekilde şehir içinden güdülerek getirilmesinin de önüne geçileceğini ifade etti.

Kars'ta, belediye tarafından yaptırılan yeni hayvan pazarı, 50 bin metrekare alana inşa edildi. Kısa sürede hizmete sunulacak hayvan pazarı 4 bin 500 metrekaresi üstü kapalı, yanları yarı açık, ortası ise padoklarla bölünmüş olarak projelendirildi.

Pazarda, günde 5 bin küçük, 5 bin de büyükbaş hayvanın rahatlıkla sirkülasyonu yapılabilecek.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  Hayvanlar

  ,

  derece