Berat Kandili

Berat Kandili
Berat Kandili
KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Özdemir, mesajında, milli ve manevi değerlerini her zaman ön...

KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özdemir, mesajında, milli ve manevi değerlerini her zaman ön planda tutan, milletin gönlünde ayrı bir yeri olan kandil gecelerinin insanları birbirlerine yaklaştıran, kaynaştıran, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği müstesna günlerden olduğunu belirtti.

Bu gecelerin, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından önemli fırsat olduğunu ifade eden Özdemir, "Berat Kandili'nde de kendimizi her türlü kötü duygulardan, haksızlık ve adaletsizlikten, kin, nefret ve intikam duygularından arındırmalı, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmalıyız" ifadesini kullandı.

Vali Özdemir, şunları kaydetti:

"Bu gece hürmetine dargınlar barışmalı, yüzler birbirine gülümsemeli, kalplerdeki buzlar erimeli ve beraberce güzelliklere yürünmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Karslı hemşehrilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Berat Kandili'ni tebrik eder, bu anlamlı gecenin toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesine vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ederim."


  ETİKETLER:

  Kandil

  ,

  İntikam

  ,

  Nefret

  ,

  Fırsat

  ,

  Gece

  ,

  toplum

  ,

  zaman

  ,

  Birlik