Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yarıyıl tatili yoğunluğu

Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yarıyıl tatili yoğunluğu
Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yarıyıl tatili yoğunluğu
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesindeki 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi'ndeki tesislerde yarıyıl tatilinin başlamasıyla doluluk oranı yüzde 100'e...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesindeki 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi'ndeki tesislerde yarıyıl tatilinin başlamasıyla doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

Kar kalınlığının ikinci etap pistlerde 75 santimetreye ulaştığı merkeze gelen yerli ve yabancı turistler, kayak, snowboard ve kızak yapmanın keyfini çıkarıyor.

Bölgede faaliyet gösteren bir otelin genel müdürü Semih Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarıyıl tatiliyle yoğunluğun başladığını söyledi.

Tatilcilerin, sarıçamlar arasında, kristal kar üzerinde kayağın keyfini yaşadığı belirten Yılmaz, "Şu an itibarıyla bütün oteller yüzde 100 doluluğa ulaştı. Bütün pistler, kayak için ideal duruma getirildi. İstanbul , Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye 'nin birçok yerinden gelen kayak tutkunlarına yalnızca bu imkanı değil, geceleri müzik ve eğlence programları da sunuyoruz" dedi.

İstanbul'dan gelen Aslı Taşçıkar ise Sarıkamış'ta ilk kez bulunduğunu ve çok isabetli bir tercih yaptığını gördüğünü anlattı.

Muazzam bir coğrafya ile karşılaştığını vurgulayan Taşçıkar, "Güneş pırıl pırıl, pistler çok güzel. Herkesin Sarıkamış'ı görmesi lazım" diye konuştu.

Cıbıltepe'de, toplam uzunluğu 25 kilometreyi bulan 9 slalom ve bir snowboard pistinin yanı sıra saatte bin 200 kişi kapasiteli 4 telesiyejle hizmet veriliyor.