Cıbıltepe'de kayak keyfi

Cıbıltepe'de kayak keyfi
Cıbıltepe'de kayak keyfi
- Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor

KARS (AA) -  Kar kalınlığının 85 santimetreye ulaştığı Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yerli ve yabancı turistler, kayak yapmanın keyfini yaşıyor.

Sarıçam ormanları arasındaki 2 bin 634 rakımlı, uzun ve alternatif kayak pistleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Cıbıltepe'ye, çevre il ve ilçelerden gelen kayakseverler ilgi gösteriyor.

Kayak merkezinde hizmet veren bir otelin genel müdürü Kemal Aydın , AA muhabirine yaptığı açıklamada, sömestir tatiliyle beraber, özellikle hafta sonu yoğunluk yaşandığını söyledi.

Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde mevcut olan 10 pistin tamamının kayak için ideal duruma getirildiğini belirten Aydın, "Sarıkamış'a olan ilgi her geçen gün katlanarak artıyor. Şu an itibarıyla pistlerde 85 santimetre kar var. 10 adet pistimiz kar ezme makinesiyle ezilerek hazır duruma getirildi. Misafirlerimiz gönül rahatlığıyla kayak, snowboard ve kızağın keyfini doyasıya yaşıyor" dedi.

Aydın, sömestir tatili sonrasına da şimdiden yoğun rezervasyon talebi aldıklarını sözlerine ekledi.

Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde saatte bin 200 kişi taşıma kapasiteli 4 telesiyej ve toplam uzunlukları 30 kilometreyi bulan 10 pist hizmet veriyor.