Çocuklar anne babalarını kan bağışçısı yaptı

Çocuklar anne babalarını kan bağışçısı yaptı
Çocuklar anne babalarını kan bağışçısı yaptı
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde "Yarının Umudu Kızılaycı Çocuklar" projesi kapsamında, ilköğretim öğrencileri anne ve babalarını kan bağışçısı...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde "Yarının Umudu Kızılaycı Çocuklar" projesi kapsamında, ilköğretim öğrencileri anne ve babalarını kan bağışçısı yaptı. 

 Fevzi Çakmak İlkokulu'nda yürütülen "Yarının Umudu Kızılaycı Çocuklar" projesinde, okul öğrencileri anne ve babalarını kan bağışlamaya yönlendirdi. 

Öğrencilerin katkılarıyla okulda düzenlenen kan bağışı kampanyasında velilerden 50 ünite kan toplandı. Öğrenciler anne ve babalarının kan bağışı yaptığı salonda, "Kan bağışında bulunun hayat kurtarın", "Hayata kan verelim" yazılı dövizlerle ebeveynlerine destek oldu. 

Kampanyaya Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy da kan bağışında bulunarak katkı sağladı. 

Kan bağışı kampanyası dolayısıyla okulu ziyaret eden Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Yılmaz ise okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve velileri kutladı. 

Okul Müdürü Necife Kader Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kızılay Haftası" etkinlikleri çerçevesinde yürüttükleri proje ile kan bağışı konusunda hem öğrenciler hem de velilerde farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade etti. 

Projede, önce çocukların Kızalay ekibinden kan bağışının önemini öğrendiğini sonrasında da anne ve babalarını bu yönde bilgilendirerek onları kan bağışına yönlendirdiğini anlatan Polat, "Velilerimizin de büyük desteğini aldık. Öğretmenlerimizi, çocuklarımızı yaptıkları bu başarılı çalışmadan dolayı kutluyorum" dedi.