Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Kars'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi

KARS (AA) - Kars'ta, Türkiye Cumhuriyeti'nin 92. kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Kas'ta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Kars Valisi Günay Özdemir, Hükümet Konağı'nda Garnizon ve 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ve Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile tebrikleri kabul etti. 

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende ise Kars Valisi Özdemir, Garnizon ve 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Avcı ve Belediye Başkanı Karaçanta, halkın bayramını kutladı. 

Özdemir, törende yaptığı konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana, her alanda önemli gelişme kaydettiğini ifade ederek, şunları söyledi: 

"Bir zamanlar iğneden ipliğe her şeyini ithal eden ülkemiz, 5 kıtaya sanayi ürünü satacak hale gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak, kurum ve kurallarıyla işleyen bir demokrasi düzenine, güçlü bir ekonomiye sahip olmuştur. Günümüzde herkesin ortak kanaatiyle geleceğin lider ekonomisi, lider ülkesi olarak görülmektedir. Millet olarak bundan sonraki hedefimiz de çağdaş uygarlığın yapıcı ve ilerici dinamik unsurlarından biri olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmaktır."

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu tören, halk oyunları gösterisi ve resmi geçitle sona erdi.