Digor Belediyesinde mali usulsüzlük iddiası

Digor Belediyesinde mali usulsüzlük iddiası
Digor Belediyesinde mali usulsüzlük iddiası
- İçişleri Bakanlığı müfettişlerince yürütülen denetimlerde saptanan usulsüzlüklerle ilgili Digor Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, Belediye Başkanı Bingül ve Belediye Meclisi üyesi Ş.E. ile 2 belediye bürokratı gözaltına alındı

KARS (AA) - Kars'ın Digor Belediyesindeki mali usulsüzlük iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Belediye Başkanı Ekrem Bingül ve Belediye Meclisi üyesi Ş.E. ile belediyede görevli 2 bürokrat gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörlüğü müfettişlerince Digor Belediyesinde yapılan denetimlerinde usulsüzlük tespit edilerek, Digor Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Cumhuriyet Başsavcılığının "zimmet" ve "resmi evrakta sahtecilik" suçları nedeniyle başlattığı soruşturma kapsamında, Belediye Başkanı Bingül ve Belediye Meclis Üyesi Ş.E. ile belediye muhasebe müdürü R.K. ve yazı işleri müdürü Y.Ö. gözaltına alındı.

Polis ekiplerince belediyede yapılan aramada, belediye muhasebe kayıtlarının tutulduğu defterler ile bazı belgelere, harici diskler ve bilgisayar hard disklerine el konuldu.

Gözaltına alınan zanlılar, Digor İlçe Emniyet Amirliğine götürüldü.