Digor İlçe Emniyet Amirliğinde TEOG Semineri

Digor İlçe Emniyet Amirliğinde TEOG Semineri
Digor İlçe Emniyet Amirliğinde TEOG Semineri
KARS (AA) - Digor'da TEOG sınavı öncesi İlçe Emniyet Amirliği Atatürk Orta Okulu 8. sınıf öğrenci ve velilerine yönelik, gergin, stresli ve...

KARS (AA) - Digor'da TEOG sınavı öncesi İlçe Emniyet Amirliği Atatürk Orta Okulu 8. sınıf öğrenci ve velilerine yönelik, gergin, stresli ve başarısızlık korkusunu yenme semineri düzenledi.

Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Tekin Baykız tarafından verilen seminerde, öğrencilere TEOG sınav sistemi ve sınav kaygısının önüne nasıl geçilebileceği anlatıldı.

İlçe Emniyet Amirliği  Toplum Destekli Polislik Hizmetleri kapsamında düzenlenen seminere öğrencilerin yanı sıra velilerin de ilgisi dikkati çekti.

Sınav kaygısının, aslında kişiye rahatsızlık veren olayın kendisinden değil, o olayın kişi için taşıdığı anlamdan kaynaklandığını dile getiren Baykız, yaş grubu itibariyle ergenlik çağında duygusal bir yapı içerisinde bulunan öğrencilerde, yaklaşan sınav öncesinde sınav kaygısının olmasının normal olduğunu ancak çok az ve çok yüksek düzeyde kaygının öğrencinin başarısının düşmesine neden olabileceğini belirtti.

Baykız, sınav kaygısından kurtulmak için düzenli egzersizlerin yapılması gerektiğini, sınav gününün diğer günlerden farkı olmadığını, heyecanın gereksiz olduğunu ve sınav arasında soruların tartışılmaması gerektiğini anlattı.

Digor Atatürk Ortaokulu matematik öğretmeni Zahide Şüheda Atlı da sınav öncesi öğrencilere vakit ayıran İlçe Emniyet Amirliği personeline teşekkür etti.