Din görevlilerine hizmet içi eğitim

Din görevlilerine hizmet içi eğitim
Din görevlilerine hizmet içi eğitim
KARS (AA) - Sarıkamış İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan hizmet içi eğitim kursu tamamlandı.Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye genelinde bütün...

KARS (AA) - Sarıkamış  İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan hizmet içi eğitim kursu tamamlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca  Türkiye genelinde bütün din görevlilerine yönelik düzenlenen iki aylık hizmet içi eğitim kursunun ikinci etabı sona erdi.

Sarıkamış Müftülüğü binası toplantı salonunda yaklaşık 160 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 12 din görevlisine ilçe merkezindeki bir lokantada düzenlenen törenle katılım belgeleri verildi.

Müftü Hayati Yelkovan, kursa katılan din görevlilerinin kurs boyunca büyük özveri ve hassasiyet gösterdiklerini söyledi.

"Din hizmeti veriyor olmaktan dolayı Allah'a ne kadar şükretsek yine azdır" diyen Yelkovan, "Görevimiz, halkımızın beklentileri doğrultusunda, sağlıklı din hizmeti vermektir. Bu kurslar da buna yönelik gerçekleştirilmektedir. Kurs süresince eski bilgilerinize kattığınız yeni bilgilerle, bundan sonra ki din hizmetlerinizde daha da üstün bir performans sağlayacağınıza yürekten inanıyor, hepinize başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ardından Yelkovan, 12 din görevlisine katılım belgesi verdi.