Dış ticaret eğitimi alanlara sertifikaları dağıtıldı

Dış ticaret eğitimi alanlara sertifikaları dağıtıldı
Dış ticaret eğitimi alanlara sertifikaları dağıtıldı
KARS (AA) - Kars Ticaret ve Sanayi Odasında (KTSO) dış ticaret eğitimini tamamlayan 40 kişiye sertifikaları dağıtıldı. Kars ekonomisinin...

KARS (AA) - Kars Ticaret ve Sanayi Odasında (KTSO) dış ticaret eğitimini tamamlayan 40 kişiye sertifikaları dağıtıldı. 

Kars ekonomisinin gelişmesi, sanayici esnafının dış ticarete açılması ve firmaların dış ticaret süreçlerini tek başına yürütecek seviyeye getirmesi amacıyla KTSO üyeleri, kadın ve genç girişimci 40 kişi, 5 gün süren eğitimin ardından sertifikalarını aldı. 

KTSO Başkanı Fahri Ötegen, sertifika dağıtımında yaptığı konuşmada, oda olarak kentin ekonomik yönden gelişmesi için yoğun gayretler içerisinde olduklarını söyledi. 

İhracatı arttırmak için insan kaynağına yatırım yapmanın gerektiğini dile getiren Ötegen, şunları kaydetti: 

"Bu amaçla dış ticaret eğitimlerini düzenledik. Kars'ın sınır bölgesinde yer almanın avantajlarından daha fazla yararlanması gerekiyor. Bu eğitimle firmanıza ve çevrenize yeni ufuklar açacaksınız. Ülkemizin Orta Asya, Kafkasya ve Rusya'ya açılan kapısı konumunda bulunan ilimizin, bu ülkelere gerçekleştirilen ihracattan daha fazla pay alması ve dış ticaret alanında deneyimli personel yetiştirilmesi amaçlanarak düzenlenen bu eğitimin sizlere ve ilimiz ekonomisine olumlu katkılar sağlayacağını ümit ediyorum."