Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar

Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar
Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar
KARS (AA) - Kars'ta Karapapak Derneği Gençlik Kolları, ramazan ayını şiddet ve baskı altında yaşamak zorunda bırakılan Doğu Türkistanlı Türklerin...

KARS (AA) - Kars'ta Karapapak Derneği Gençlik Kolları,  ramazan ayını şiddet ve baskı altında yaşamak zorunda bırakılan Doğu Türkistanlı Türklerin içinde bulundukları durumu anlamak için hurma ve suyla iftar yaptı.

Derneğin Gençlik Kolları Başkanı Tayfun Kaya, Doğu Türkistanlı Türklerin ramazan ayını şiddet ve baskı altında yaşamak zorunda kaldığını belirtti.

Çin devletinin insan haklarına aykırı girişimlerini protesto ettiklerini vurgulayan Kaya, ''Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz zor bir sınav veriyor. Adeta Nemrut'un Hz. İbrahim'i ateşe atma olayını günümüzde yaşıyorlar. İnançları, ahlakları, değerleri ayaklar altına alınmak isteniliyor" dedi.

Doğu Türkistan'da Müslümanların oruç tutmasının ve namaz kılmasının engellenmeye çalışıldığını dile getiren Kaya, halkların baskı altına alınmasına, insan onurunun yerle bir edilmesine, zulüm kimden gelirse gelsin karşı çıkacaklarını vurguladı.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  şiddet

  ,

  Çin

  ,

  Protesto

  ,

  Namaz

  ,

  iftar

  ,

  Karşı