Doğu'da futbol oynamak da zor

Doğu'da futbol oynamak da zor
Doğu'da futbol oynamak da zor
- Kars Büyükler Amatör Ligi'nde mücadele eden Sarıkamış Esnaf Spor futbol takımı, uzun süredir karla kaplı olan futbol sahasının temizlenmesiyle ikinci yarı çalışmalarına başladı - Kars İl Özel İdaresi'ne ait kar temizleme makinesi ve Sarıkamış Belediyesi'nin iş makineleri sahanın futbola uygun hale getirilmesi için çalışma yapıyor

KARS (AA) - HÜSEYİN DEMİRCİ - Kars Büyükler Amatör Ligi'nde namağlup olarak mücadele eden Sarıkamış Esnaf Spor futbol takımı, karla kaplı futbol sahasının makineleriyle temizlenmesinin ardından ikinci yarı hazırlıklarına başlayabildi.

Sarıkamış Esnaf Spor, 15 gündür devam eden kar yağışı nedeniyle Sarıkamış Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'ne ait şehir stadında antrenman yapamadı.

Kars İl Özel İdaresi'ne ait kar temizleme (rotatif) makinesi ve Sarıkamış Belediyesi'nin iş makineleri yaklaşık bir metre kar olan sahayı futbol oynamaya uygun hale getirdi. Sarıkamış Esnaf Sporlu futbolcular da çalışmalarına kaldıkları yerden devam etti.

- Kar kalınlığı bir metreydi

Sarıkamış Esnaf Spor Teknik Direktörü İsmet Büyük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iklim şartları olarak diğer bölgelere göre Sarıkamış'ta koşulların daha ağır olduğunu söyledi.

Özellikle kış mevsiminde aşırı soğuk ve kar yağışı nedeniyle büyük fedakarlıklarla çalışmalarını yürüttüklerini belirten Büyük, "Bu zor şartlara göre çalışmalarımızı ayarlıyoruz. Sahamızda kar kalınlığı bir metreye ulaşıyor. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekiplerle rotatif kar püskürtme makinesi ve belediyeye ait iş makineleriyle sahamızı temizleyip antrenmanlarımıza başladık. Hedefimiz Bölgesel Amatör Lig'e çıkmak. Bunun için kar, tipi, fırtına dinlemeden çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Sarıkamış Esnaf Spor Başkan Yardımcısı Selahattin Karabağ da son günlerde Sarıkamış'a aşırı kar yağdığını anlatarak, "Sahamız tamamen karla kaplandı ve çalışma yapamadık ancak iş makineleriyle sahamızdaki karları temizledikten sonra antrenmanlara başlayabildik. Kaymakamlık, belediye , diğer kamu kurumları ve Sarıkamış halkının desteğiyle inşallah önümüzdeki yıl BAL Ligi'nde olacağız" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Fırtına

  ,

  spor

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Lig

  ,

  kış

  ,

  ,

  başkan

  ,

  kar

  ,

  esnaf

  ,

  kaymakamlık