Doğu'da soğuk hava

Doğu'da soğuk hava
Doğu'da soğuk hava
- Sarıkamış'ta dükkanında soğuktan satılamayan sebze ve meyveleri ormanlık alana götürerek yaban hayatı için bırakan manav, tüm esnafa yaban hayata sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Kent merkezinde hava ısısı gece eksi 16 derece olarak ölçüldü. Ağaçlar, bitkiler kırağı ile kaplanırken ev ve arabaların camları buz tuttu.

Soğuk hava yaban hayatı da olumsuz etkiledi. İlçede sebzecilik yapan esnaflardan Hasan Cellat, dükkanındaki satılamayan sebze, meyve ile yeşillikleri kasalara doldurarak Düzmeşe ve Soğuksu ormanlık alanına yaban hayatı için bıraktı. Cellat, yaptığı açıklamada, aşırı soğuklarda yaban hayatı için vatandaşların duyarlı olması gerektiğini belirterek, "Doğal hayatı korumak zorundayız. Ben sebzecilik yapıyorum. Dükkkanda satılmayan, kalan veya deforme olan sebze, meyve ürünlerini getirip ormana döküyoruz. Onların yaşamasına yardımcı oluyoruz. Bütün esnaf arkadaşların doğal hayata destek olmalarını bekliyoruz "dedi.