Dünya Çiftçiler Günü

Dünya Çiftçiler Günü
Dünya Çiftçiler Günü
KARS (AA) - İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Düzgün, "Dünya Çiftçiler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.Düzgün, mesajında, il müdürlüğü...

KARS (AA) - İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Düzgün, " Dünya Çiftçiler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Düzgün, mesajında, il müdürlüğü olarak çiftçileri tarım teknolojileri konularında bilgilendirerek eğitim ve kültür seviyelerini yükseltmek, bu sayede doğru tarım ve hayvancılık uygulamalarını sunmak konusunda çaba içinde olduklarını belirtti.

Tarımsal yenilikleri yaygınlaştırıp modern tarım yöntemlerini benimsetme gayretinde olduklarını aktaran Düzgün, mesajında şunları kaydetti:

"Kars'ta tarım ve hayvancılığın daha hızlı ilerlemesi için modern tarım teknolojilerinin kullanımı hızla artıyor. Bu noktada özveriyle çalışan, yenilikleri benimseme gayreti içinde olan çiftçimize büyük görev düşüyor. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin her türlü zor koşulunda, büyük emek veren çiftçilerimizle büyüyeceğiz.  Ülke kalkınmasında ve refahında, ekonominin büyümesi ve gelişmesinde, tarımsal üretimin her aşamasında insan odaklı çalışan, emeği ve alın teri olan, her mevsimde çalışmayı ve üretmeyi kendine görev sayan, sofralarımıza kadar gelen ekmeği, meyveyi ve sebzeyi üreten çiftçilerimizin günlerini kutluyorum."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Tarım

  ,

  Modern

  ,

  gıda

  ,

  ülke

  ,

  eğitim

  ,

  kültür