Ebul'l Menuçehr Cami'si "Miniatürk"te sergilenecek

Ebul'l Menuçehr Cami'si "Miniatürk"te sergilenecek
Ebul'l Menuçehr Cami'si "Miniatürk"te sergilenecek
KARS (AA) - Ani Antik Kentindeki Anadolu'nun ilk Türk Camisi  Ebul'l Menuçehr Camisi'nin maketi, İstanbul'da bulunan "Miniatürk Parkı"nda...

KARS (AA) - Ani Antik Kentindeki Anadolu 'nun ilk Türk Camisi  Ebul'l Menuçehr Camisi'nin maketi, İstanbul 'da bulunan "Miniatürk Parkı"nda sergilenecek.

Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada,  Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin yer aldığı Miniatürk'te, Ani Antik Kentinde bulunan ve Anadolu'nun ilk Türk camisi olarak da bilinen Ebu'l Menuçehr Camisi, Miniatürk Seçici Üst Kurulu'nda alınan karar gereği sergilenmeye uygun bulunduğu bildirildi.

Caminin sergilenmesi için gelecek yıl nisan ayında Kars Valiliği ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında gerekli sözleşmeler yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2017 yılı Ocak ayında ise tamamlanması planlanan maketin açılışı yapılacaktır. Bu önemli başvurumuz ile ilimizin tanıtımı açısından önemli bir arena olan Miniatürk'te artık Kars'ta yer almış olacaktır.''