"Emniyetteyiz-2" Projesi

"Emniyetteyiz-2" Projesi
"Emniyetteyiz-2" Projesi
KARS (AA) - İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim...

KARS (AA) - İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen "Emniyetteyiz- 2" Projesiyle il merkezi ve ilçelerdeki 770 öğrenciye,  eğitim fakültelerinden mezun olan polisler tarafından 3 bin 8 saat matematik ve Türkçe kursları verildi.

Kursların ardından katıldıkları TEOG sınavında 100 ile 116 soruyu doğru cevaplayarak ilk 10'a girme başarısı gösteren öğrenciler, Çakmak'ı makamında ziyaret etti.

Tablet, eşofman takımı ve kitap  hediye ettiği öğrencilerin ülkenin geleceği olduğunu belirten Çakmak, onların gelecekte üstlenecekleri görevlerin temellerini şimdiden attığını söyledi.

Öğrencilerin bu sınavlardaki başarılarının, eğitim alacakları liseyi belirleyeceğini dile getiren Çakmak, şöyle konuştu:

"Eminim ki içinizden çok sayıda öğrencimiz vali, emniyet müdürü, doktor, hakim , savcı olacak. Kendinize bir hedef koyun ve hiçbir sıkıntının sizi bu hedeften saptırmasına müsaade etmeyin. Her konuda kendinizi geliştirin. Bizler, bu görevleri sizlere teslim edeceğiz. Sizler çok şanslısınız. Çok yakından ilgilenen aileleriniz, polis ağabeyleriniz, ablalarınız var. Devlet bütün olanaklarıyla sizlerin nitelikli eğitim alabilmesi için çalışıyor."

Çakmak, projenin sürdürülmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.