Engelli ve eski hükümlülere yönelik proje desteği

Engelli ve eski hükümlülere yönelik proje desteği
Engelli ve eski hükümlülere yönelik proje desteği
KARS (AA) - Kars Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, engelli ve eski hükümlülere kendi işini kurmaları halinde 36 bin lira hibe desteği...

KARS (AA) - Kars Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, engelli ve eski hükümlülere kendi işini kurmaları halinde 36 bin lira hibe desteği verileceğini bildirdi.

İŞKUR'dan yapılan yazılı açıklamada, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin kendi işini kurmaları halinde 36 bin lira hibe desteği verileceği belirtildi.

Verilecek desteğin amacının, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmelerine ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak olduğu kaydedildi.

Yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlanacak projelerin komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebileceği dile getirilen açıklamada, şu ifadele yer verildi:

"Desteklenecek projeler, engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler, engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler, engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler. Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerini 30 Aralık tarihine kadar hazırlayıp bulundukları illerdeki il müdürlüklerimize teslim edebilirler."