Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
KARS (AA) - Arpaçay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personelleri Engelliler Haftası dolayısıyla ilçedeki engellileri ve...

KARS (AA) - Arpaçay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personelleri Engelliler Haftası dolayısıyla ilçedeki engellileri ve ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Ziyaretlerde SYDV personellerini son derece sıcak ve misafirperver karşılayan engelliler, günlük hayatlarında yaşadıkları sorunlarla ilgili isteklerde bulundu.

İlçe Toplum Sağlığı Merkezinden doktor ve sağlık ekipleri de sağlık taraması yapıp, sağlık durumları hakkında engelli ve ailelerini bilgilendirdi.

Ziyaretlerde engellilere hediyeler de verildi.

Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, yaptığı açıklamada, görevlilerin Engelliler Haftası münasebetiyle engelli ailelerine ziyaret gerçekleştirerek, onların taleplerini kendilerine ulaştırdıklarını söyledi.

Erdem, talepleri en hızlı şekliyle çözmeye çalıştıklarını belirterek, ''Engelli olmak kişinin kendi kararı ve isteği ile olmuyor. Bir gün engelli olabileceğimizi unutmamalıyız. Netice de hak ve özgürlükler noktasında onların da sağlıklı bireylerden farklı olmadığının bilincinde olarak, kendilerine hassasiyetle yaklaşmamız gerekiyor'' diye konuştu.

Erdem, Engelliler Haftasını kutlayarak, tüm vatandaşlara kazasız ve sağlıklı günler diledi.


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  sosyal

  ,

  engelli

  ,

  derece

  ,

  sıcak