Eski Sağlık Bakanı Akdağ, Kars'ta

Eski Sağlık Bakanı Akdağ, Kars'ta
Eski Sağlık Bakanı Akdağ, Kars'ta
- AK Parti Erzurum milletvekili adayı Akdağ: "Çözüm süreci nedir? Bir, terör örgütü silahlarını bırakacak, silahlı unsurlarını tasfiye edecek, iki, dağlardaki gençler, bir şekilde oraya kandırılarak, zorlanarak gitmiş ya da her ne ise inanarak gitmiş gençler eğer kimseye zarar vermemişlerse yeniden topluma kazandırılacak"

KARS (AA) - Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum milletvekili adayı Recep Akdağ, "Çözüm süreci nedir? Bir, terör örgütü silahlarını bırakacak, silahlı unsurlarını tasfiye edecek, iki, dağlardaki gençler, bir şekilde oraya kandırılarak, zorlanarak gitmiş ya da her ne ise inanarak gitmiş gençler eğer kimseye zarar vermemişlerse yeniden topluma kazandırılacak" görüşünü bildirdi.

DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Akdağ, konuşmasında, terörle mücadele sırasında vatandaşa zulüm etmelerini, kimsenin beklememesi gerektiğini söyledi.

Türkiye 'nin, bölücü terör örgütü PKK üyeleri, destekçileri, seçimde tehditle sandık sonucuna etki edenlerin hepsinin hakkından gelmeye muktedir olduğunu ifade eden Akdağ, "Vatandaşımızı, başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Saçının bir teline, bir kılına halel gelmesine müsaade etmeyeceğiz. Ama terör örgütünün kafasını da ezmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Akdağ, çözüm sürecine de değinerek, şunları kaydetti:

"Karşı taraf silahlarını bıraksaydı, hiç kimsenin burnu kanamazdı. Halen bugün silahlarını bıraksınlar, silahlı unsurlar Türkiye'yi terk etsin, bu mesele çözülür. Çözüm süreci nedir? Bir, terör örgütü silahlarını bırakacak, silahlı unsurlarını tasfiye edecek, iki, dağlardaki gençler, bir şekilde oraya kandırılarak, zorlanarak gitmiş ya da her ne ise inanarak gitmiş gençler eğer kimseye zarar vermemişlerse yeniden topluma kazandırılacak."

Çözüm sürecinin boşa geçmediğini aktaran Akdağ, "Bu süre içerisinde kendi uydumuzu, insansız hava araçlarını hazırladık. O inleri vuran kendi silahlarımızı, füzelerimizi imal eder hale getirdik. Devletin içerisinde çöreklenmiş kitleyi ortadan kaldırmak için gerekenleri yaptık" dedi.