Gazeteci Daşdelen, ölüm yıl dönümünde anıldı

Gazeteci Daşdelen, ölüm yıl dönümünde anıldı
Gazeteci Daşdelen, ölüm yıl dönümünde anıldı
KARS (AA) - Anadolu Ajansı (AA) Kars yurt muhabiri Öner Daşdelen, ölümünün 7. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.Yeni Mahalle Asri Mezarlığında...

KARS (AA) -  Anadolu Ajansı (AA) Kars yurt muhabiri Öner Daşdelen, ölümünün 7. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Yeni Mahalle Asri Mezarlığında düzenlenen törene, Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Yücel Sezer, Cemiyet Genel Sekreteri Burhan Akyıldırım, gazeteciler ve Daşdelen'in yakınları katıldı.

KKDGC Başkanı Sezer burada yaptığı konuşmasında, merhum Daşdelen'in Kars'ta herkese katkısı olan bir insan olduğunu söyledi.

Daşdelen'i vefatının 7. yıl dönümünde rahmetle andığını belirten Sezer, ''Öner bey geçmişte çevresindeki insanları bağrına bastı. Onlarla dostluk ve iyi insanlık münasebetleri kurdu. Yaşayan insan bir müddet sonra yolcu oluyor. Ama biz çevremizdeki insanlarla iyilik amacıyla yaşamaya devam edersek Allah'ın huzurunda iyi bir kul oluruz'' diye konuştu.

Önder Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Daşdelen'in oğlu Ercüment Daşdelen de bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan meslektaşlarına ve dostlarına teşekkür etti.

Daşdelen, ''Yokluğunun bıraktığı derin izler üzerinden seni takip etmeye devam ediyoruz. Yokluğunu hatıralarınla yaşatmaya devam ediyoruz. Devlete ve millete sadakati genç dimağlarımıza sen aşıladın. Sevdalısı olduğun ve Kars halkına hibe ettiğin bu gazeten, memleketine layıkıyla ve özveriyle hizmetine devam ediyor" dedi.

Kars Caferilerinin dini lideri ve Merkez Ehlibeyt Işıklı Camii Alimi Seyyid Ahmet Erdem'in Kur'an-ı Kerim okumasının ardından merhum Daşdelen'in mezarına karanfiller bırakıldı.