Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KARS (AA) - AK Parti Kars milletvekili adayları Kağızman ilçesinde seçim gezisi yaptı.Milletvekili adayları Mehmet Uçum, Selahattin Bayribey ve Ensar...

KARS (AA) -  AK Parti Kars milletvekili adayları Kağızman ilçesinde seçim gezisi yaptı.

Milletvekili adayları Mehmet Uçum, Selahattin Bayribey ve Ensar Erdoğdu İl Başkanı Ali Yurdakoş ve partililerle geldiği ilçede büyük kalabalık tarafından karşılandı.

Uçum, burada yaptığı konuşmada, hizmetlerin Kars'a akacağını belirterek, " Ekonomi vizyonumuzu tutarlı, etkili ve başarılı bir şekilde hayata geçirdik. Bu yeni kapsayıcı ekonomik modelimizin daha iyi anlaşılması için AK Parti öncesi dönemlerin hatırlanmasında büyük yarar var. Geçmişle mukayese edildiğinde, hemen her alanda olduğu gibi ekonomide de çarpıcı bir dönüşüm görülmektedir. Bu tüm Türkiye 'de olduğu gibi ilimize de olumlu şekilde yansımakta. İnşallah bu ekonomik istikrar 7 Haziran'dan sonra da devam edecektir" dedi.

Bayribey de  bugün Türkiye'nin, içinde bulunduğu bölgenin en büyük ekonomisi ve en etkin siyasi aktörü durumuna geldiğini, tüm bunların halktan alınan o büyük güven ve destekten dolayı sağlandığını ifade etti.

Erdoğdu ise yaptıkları ziyaretlerde milletin AK Parti'ye teveccühünü arttırarak sürdürdüğünü gördüklerini anlatarak, "Halkımız eski Türkiye'de yaşanan meseleleri yaşamak istemiyor. AK Parti olarak biz 'Yeni Türkiye' diyoruz, milletimiz de Kars'ımızda yeni Türkiye'ye destek veriyor. Bu seçimden de hiçbir yoruma ihtiyaç bırakmayacak şekilde Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun liderliğinde, hem ülke genelinde hem de Kars'ta milletimizle, değerli hemşehrilerimizle büyük bir başarıya imza atacağız. 13 yıldır kesintisiz süren seçim geleneğini bir kez aha tekrarlayıp, milletimizle AK Parti'nin kopmaz gönül bağını, sandığın iradesiyle bir kez daha tescilleyeceğiz inşallah" diye konuştu.

HDP'nin seçim bürosuna gelerek vatandaşlarla sohbet edip başarı dileyen milletvekili adayları, daha sonra köy ve mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.