Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KARS (AA) - AK Parti Kars milletvekili adayları Mehmet Uçum, Selahattin Bayribey ve Ensar Erdoğdu seçim çalışmaları kapsamında Akyaka ilçesine...

KARS (AA) - AK Parti Kars milletvekili adayları Mehmet Uçum, Selahattin Bayribey ve Ensar Erdoğdu seçim çalışmaları kapsamında Akyaka ilçesine gitti.

AK Parti  İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri ve partililerle ziyaret gerçekleştiren adaylar, köy ve mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

AK Parti'nin anayasa değişikliği hazırlığında olduğunu anımsatan adaylar, bunun için Kars'tan 3 milletvekili çıkarmak istediklerini vurguladı.

Milletvekili adayı Uçum, yaptığı konuşmada, Akyaka'nın konumu itibariyle merkez ilçe ünvanını hakettiğini ifade ederek, "Bundan sonra sınırda, merkeze uzak unutulmuş bir ilçe düşüncesini kafamızdan atmamız gerekir. Bunu boş laf olsun diye söylemiyoruz. Bu gerçekten Kars'a ilişkin hem devletin hem de hükümetin önüne koyduğu 2023 hedefleri çerçevesinde yer alan hedeflerden biridir" dedi.

Erdoğdu da Akyaka'nın sorunlarını muhtarlardan dinlemek ve fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini, muhtarların bulundukları yerin akil insanları olduğunu dile getirdi.