Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KARS (AA) - AK Parti Kars milletvekili adayları Mehmet Uçum, Selahattin Beyribey ve Ensar Erdoğdu seçim çalışmaları kapsamında Sarıkamış ilçesinde,...

KARS (AA) - AK Parti Kars milletvekili adayları Mehmet Uçum, Selahattin Beyribey ve Ensar Erdoğdu seçim çalışmaları kapsamında Sarıkamış ilçesinde, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve partililerle bir araya geldi.

Sarıkamış Platformu üyelerinin organizasyonu ile Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Uçum, Sarıkamışlılar'ın, birlikte yaşama iradesini ortaya koyduğunda, farklılıkları göz ardı etmediğini, farklılıklarını, çeşitliliklerini, zenginliklerini bir bütün olarak kullanmayı başardığını söyledi.

Sarıkamış'ın bu yanıyla siyaset arenasında Kars açısından ciddi bir önderliğinin olduğunu ve buna çok kıymet verdiğini belirten Uçum, şunları kaydetti:

"Sarıkamış birlikte davranma iradesini ortaya koyduğunda esas itibariyle Sarıkamış'ın talepleri ve ihtiyaçları üzerinden hareket ediyor. Buna da çok önem veriyorum. Sarıkamış, yerel siyasete, farklı bir soluk getirmeye çalışıyor. Yerel siyaset üzerinden, il siyasetini, onun üzerinden Türkiye siyasetine bir etki yapmaya çalışıyor. Buna da çok kıymet veriyorum. Sarıkamış'ın bu pratiği, bütün Kars açısından dikkate alınması gereken bir pratiktir. Sarıkamış yüzde 66 oyla AK Partiyi desteklemiş ve bu dönem önüne yüzde 75'i hedef koymuş. Bu daha güçlü bir Sarıkamış iradesini ortaya koymak anlamına geliyor."

Milletvekili adayı Beyribey de Sarıkamış'ta son yıllarda çok önemli projelerin hayata geçtiğini ancak bunların yeterli olmadığını vurguladı.

Beyribey, "Sarıkamış'ı tarihi, doğası ve turizmiyle gerçek anlamda Kars'ın ve Türkiye'nin yıldızı yapmak için çok güçlü olmamız lazım. Bu anlamda sizlerin desteğiyle üç vekil adayı da seçilerek, sizlere hizmet edecek" diye konuştu.

Erdoğdu ise 7 Haziran'dan sonra iktidara geldiklerinde yeni anayasa yapım sürecinin birinci gündem maddesi olacağını belirtti.

Erdoğdu, "Önemli olan demokratik sivil bir anayasa yapmaktır. Bu da güçlü bir şekilde iktidar olmaktan geçiyor. Yeter ki siz bizleri güçlü bir şekilde gönderin" dedi.

Toplantının ardından vekil adayları esnafları ziyaret etti.