Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Yeniden aday gösterilmeyen AK Parti Kars Milletvekili Uçum: "Katkı sağlamanın tek yolu milletvekili olmak değildir. Rahat ve huzurluyum"

KARS (AA) - TBMM 26. dönemi için yeniden aday gösterilmeyen AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, katkı sağlamanın tek yolunun milletvekilliği olmadığını belirterek, bu konuda rahat ve huzurlu olduğunu ifade etti. 

Uçum, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için AK Parti tarafından yeniden aday gösterilmemesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, içinden geçilen dönemde aday listeleriyle ilgili yaşanan hassasiyeti anlayışla karşıladığını dile getrdi. 

Liste hazırlık sürecinde partisine kendisiyle ilgili listeye alınmama durumunu kabullenebileceğini bildirdiğini ifade eden Uçum, şunları kaydetti: 

"Bana verilecek başka zeminlerdeki her türlü görevi de kabul edeceğimi söylemiştim. Katkı sağlamanın tek yolu milletvekili olmak değildir. Rahat ve huzurluyum. Bulunduğum her zeminden Kars'a katkı yapmak için gayret göstereceğime emin olabilirsiniz. Ayrıca 35 yıldır bu ülkenin iyiliği, demokratik bütünlüğü, herkesin inandığı ve tercih ettiği biçimde yaşama özgürlüğü için yürüttüğüm mücadeleyi aynı kararlılıkla yürüteceğimi de bilmenizi isterim."