Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Kars milletvekili adayları, araç konvoyuyla halkı selamladı - Milletvekili adayı Arslan: "AK Parti'yi Kars'ta da Türkiye'de de tekrar tek başına iktidar haline getireceğiz, tekrar güçlü hale geleceğiz ve dünyaya meydan okumak gerekiyorsa meydan okuyacağız"

KARS (AA) - AK Parti Kars milletvekili adayları, kentte araç konvoyuyla tur atarak halkı selamladı. 

AK Parti  Kars milletvekili adayları, dün Ankara 'da düzenlenen aday tanıtım toplantısının ardından uçakla kente döndü.

Kars Harakani Havalimanı'nda partililerce coşkuyla karşılanan AK Parti Kars milletvekili adayları Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey ve Suat Ögel, araç konvoyuyla kent merkezine gelerek halkı selamladı.

Şehir turunun ardından Hasan Harakani Türbesini de ziyaret ederek dua eden adaylar, daha sonra AK Parti İl Başkanlığınca DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

AK Parti Kars Milletvekili adayı Ahmet Arslan, toplantıda yaptığı konuşmada, Kars'ın 13 yıldır sürekli yatırım aldığını, ihtiyacı olan projelerin bir kısmının bittiğini, bir kısmının ise devam ettiğini belirtti.

Türkiye 'de 13 yılda her sene inşaat yapar gibi üzerine bir kat ekleyerek ilerlediklerini ama birilerinin 7 Haziran'da o 13 yıllık inşaatı 3 ayda yıkacağım diye çıktığını ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Biz Kars'a yatırım getiriyorken, biz Kars'ın turizmini, kültürünü, inanç kültürünü, tarih kültürünü gün yüzüne çıkaralım sıcak para gelsin derken otellerdeki rezervasyonlar iptal oldu. Bu Kars ölçeği. Türkiye ölçeğinde ne oldu, yabancı yatırımcı artık Türkiye'ye yatırım yapmaktan imtina etmek istiyor. Niye, Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyenler sıkıntı istiyor, Türkiye küçülsün istiyor, Türkiye kabuğuna çekilsin istiyor. Dünyadaki ağabeylerinin söyledikleri, Türkiye'ye biçtikleri role göre Türkiye hareket etsin istiyor. Buna 'hayır' diyoruz. Biz büyüdük büyümeye de devam edeceğiz. AK Parti'yi Kars'ta da Türkiye'de de tekrar tek başına iktidar haline getireceğiz, tekrar güçlü hale geleceğiz ve dünyaya meydan okumak gerekiyorsa meydan okuyacağız. Bu bölgemizin Suriye ve Irak haline gelmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Buna sizler izin vermeyeceksiniz, buna Karslı izin vermeyecek, buna Türkiye'deki herkes izin vermeyecek."