Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KARS (AA) - AK Parti Kars İl Başkanlığı'nca, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi öncesinde sandık görevlilerine eğitim toplantısı düzenlendi.AK Parti...

KARS (AA) - AK Parti Kars İl Başkanlığı'nca, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi öncesinde sandık görevlilerine eğitim toplantısı düzenlendi.

AK Parti milletvekili adayı Ahmet Arslan, öğretmenevinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 2002 öncesine dönmemek için herkesin davasına ve sandığa sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Partilerden davalarına ilk günkü aşk ile bakmalarını isteyen Arslan, şunları kaydetti: 

"Herkes biliyor ki, 7 Haziran'dan sonraki 4 ayda yaşadıklarımızı yaşamamak için tekrar 'ak sevdalı' olmak lazım. Bu salonda yüzlerce insan var. 10'ar oy demek en az 2 bin oy demek. Buna da inanarak söylüyorum. Her biriniz biraz daha gayret ederse, 100'er oy getirirsiniz. 100'er oy demek 20 bin oy demek, 20 bin oy demek Kars'ta çok büyük oy. İstanbul 'da, Ankara 'da çok büyük olmayabilir ama Kars'ta 30 bin oyu geçen parti milletvekili çıkarabiliyor. 60 bini bulan parti 2 milletvekili çıkarıyor. Biraz daha üstüne koyun 3 milletvekilini çıkarıyor. Biz bunu yaşadık. O yüzden sandığımıza sağlam sahip çıkalım. Her birimizin getireceği ilave oylar, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği demek. Kars'tan AK Partiyi, iktidar partisini güçlü desteklemek demek, AK Partiyi tekrar Türkiye çapında huzur ve istikrar için tek başına iktidar yapmak demektir." 

Konuşmaların ardından il, ilçe, belde, mahalle ve köylerdeki sandık başında görev alacak partililere, oy kullanma süreci ve oyların sayımları sırasındaki sorumlulukları anlatıldı.

Toplantıya AK Parti Kars milletvekili adayları Selahattin Beyribey ve Suat Ögel de katıldı.