Güvercinler, baharla buluştu

Güvercinler, baharla buluştu
Güvercinler, baharla buluştu
- Kars'ın Sarıkamış ilçesinde fiyatları 500 ile 2 bin lira arasında değişen güvercinlere, havanın ısınmasıyla günde iki saat uçuş eğitimi veriliyor

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde havanın ısınmasıyla fiyatları 500 ile 2 bin lira arasında değişen güvercinler, doğayla buluştu.

Tepe Mahallesi'nde yaşayan kuşbaz Onur Vanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güvercin beslemenin büyük bir tutku, aynı zamanda meşakkatli bir iş olduğunu ifade etti.

Sarıkamış'ta kış mevsiminin yaklaşık 6 ay sürdüğünü, güvercinlerin bu süre içerisinde kümeste kaldığını belirten Vanlı, "Taklacı güvercin beslemek, onları uçurup takla atmalarını seyretmek insana anlatılmaz bir duygu yaşatıyor. Ancak yaşadığımız bölgede kış çok ağır ve soğuk geçtiği için güvercinlerimizi fazla uçuramıyoruz" diye konuştu.

Havanın ısınmasıyla kuşların uçuş eğitimine başladığını vurgulayan Vanlı, güvercinlerin özel alıcısı olduğunu ve fiyatlarının 500 ile 2 bin lira arasında değiştiğini söyledi.

Vanlı, 50'ye yakın güvercin beslediğini ve takla atmaları için günde iki saat uçuş eğitimi verdiğini bildirerek, "Beslediğim bu taklacı güvercinleri satıyorum. Türkiye 'nin farklı illerinden alıcılar geliyor. Güvercinlerimin bakımı için aylık 300 lira harcıyorum" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  lira

  ,

  kış

  ,

  ,

  güvercin