Hakkari'deki terör operasyonu

Hakkari'deki terör operasyonu
Hakkari'deki terör operasyonu
- Yüksekova ilçesinde yürütülen operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Çelik'in cenazesi defnedilmek üzere Ardahan'a gönderildi

KARS (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yürütülen operasyonda şehit olan  Uzman Çavuş Caner Çelik'in cenazesi, memleketi Ardahan'a uğurlandı.

Hakkari'den dün gece uçakla Kars'a getirilen şehit cenazesi, Kafkas Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Hastanesi morgundan askeri törenle alındı. 

Askerlerin omzunda taşınan şehidin naaşı, törenle cenaze arabasına konularak defnedilmek üzere Ardahan'a gönderildi.

Kars Valisi Günay Özdemir, uğurlama töreninin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Ardahanlı şehide Allah'tan rahmet diledi. 

Bu tür acı durumların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Özdemir, "Temennimiz bu. Ama şu da bir gerçek ki bu olaylar devam ettiği sürece kesinlikle devletin terörle mücadelesi sonuna kadar devam edecek. Bundan hiçbir şekilde devletin geri durması, taviz vermesi mümkün değil ve sonuna kadar devam edecek" diye konuştu. 

Törene, Kars Garnizon ve 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş,  İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın katıldı.